Prowadzisz działalność? Korzystaj z porad prawnych.

Prowadzisz działalność? Korzystaj z porad prawnych.

7 listopada 2017 ‐ Marcin Kowalczyk ‐ Kategoria: Prawo

0

Prawo to bardzo zawiła i skomplikowana dziedzina, która jednak dotyczy wszystkich obszarów naszego życia. Jak powszechnie wiadomo, jego nieznajomość może być bardzo szkodliwa, a w pewnością nie jest dla nikogo usprawiedliwieniem, szczególnie jeśli wpadniemy w naprawdę poważne kłopoty. Najwięcej mogą o tym wiedzieć osoby, które zdecydowały się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W różnych etapach funkcjonowania firmy znajomość odpowiednich przepisów ma olbrzymie znaczenie. Jednocześnie niezastosowanie się do tych przepisów może rodzić poważne konsekwencje, często uniemożliwiające dalsze funkcjonowanie na rynku.

Gra, w której stawką jest firma

Przedsiębiorca prowadzący własną działalność powinien mieć świadomość, że wypełnianie wszelkich obowiązków i stosowanie się do przepisów prawa to jego obowiązek. Jeśli w jakimkolwiek stopniu go zaniedbamy, może nawet utracić firmę, a także zrujnować całe swoje życie, poświęcając je już tylko na spłacanie:

  • długów,
  • kar.

Wiele osób decyduje się na zdobywanie wiedzy  o prowadzeniu własnej działalności z książek, czy Internetu. Nie myślą oni o tym, że z roku na rok różnego rodzaju przepisy ulegają zmianom, a te mogą mieć kluczowe znaczenie dla legalności naszych działań. Jeśli również stosujemy takie rozwiązania, powinniśmy mieć świadomość, że uczestniczymy w grze, w której możemy tylko przegrać. O ile rzeczywiście nie poniesiemy kosztów zdobycia takich wątpliwych porad, o tyle drogo zapłacić za każdy błąd.

Porady dotyczące prawa od profesjonalistów

Zdecydowanie bardziej rozsądnym postępowaniem jest korzystanie z usług radców prawnych. Są oni w stanie udzielić nam fachowych porad, które będą oparte tylko i wyłącznie na obowiązujących w danym czasie przepisach. Jednocześnie porady prawne Łódź nie muszą być aż tak drogie, jak może się wstępnie wydawać. Na rynku istnieje dzisiaj dość duża konkurencja, która sprawia, że również radcowie prawni muszą w jakiś sposób walczyć o klienta. Gra to tylko i wyłącznie na korzyść klientów, którzy na rozsądnych warunkach mogą zabezpieczyć się przed konsekwencjami nieznajomości prawa.

Odpowiedz