Korzystanie z usług prawnych

Korzystanie z usług prawnych

10 stycznia 2016 ‐ Oskar Jaworski ‐ Kategoria: Prawo

0

Sprawy prawne mają różny poziom trudności. Z jednej strony są sprawy prawne, które są proste i nie wymagają wchodzenia na drogę sądową. Wiele spraw przed urzędami wymaga jedynie przygotowania odpowiedzi, dokumentów prawnych. W takim przypadku niezbędne jest posiadanie wiedzy prawnej dotyczącej tego, jak powinno być skonstruowane dane pismo prawne. Usługi w zakresie przygotowania takich pism mogą świadczyć kancelarie prawne, które zatrudniają adwokatów, ale również kancelaria prowadzone przez radców prawnych.

W Polsce występuje dualizm w zakresie zawodów prawnych, czyli na tynku działają zarówno adwokaci jak też radcowie prawni, których uprawnienia praktycznie się między sobą nie różnią. Od początku pojawienia się na rynku polskim radców prawnych ich uprawnienia były coraz bardziej rozbudowywane, zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych, co dla klientów jest korzystnym rozwiązaniem, gdyż zapewnia większy dostęp do usług prawnych. Jednym z atutów, które posiada radca prawny jest to, że jego usługi nawet w ramach kancelarii prawnych są tańsze.

Co najczęściej zapewnia radca prawny?

kancelaria prawna

Radcowie prawni przede wszystkim zajmują się różnego rodzaju poradami prawnymi. W zakresie porad prawnych wiele kancelarii radców prawnych udzielają za pośrednictwem Internetu, co obecnie jest coraz bardziej popularną formą świadczenia usług prawnych.
W przypadku usług prawnych świadczonych za pośrednictwem Internetu dużym plusem jest łatwość dostępu do usług prawnych. Jednocześnie łatwiej jest wybrać taką kancelarią prawną, która posiada odpowiednie doświadczenie na rynku, co jest w stanie przekładać się na jakość świadczonych usług prawnych.

Prowadzenie spraw przed sądami

W sprawach sprawdzonych przed sądami radca prawny jest w stanie reprezentować klientów. Różnice w uprawnieniach dotyczyły przede wszystkim reprezentowania klientów w sprawach karnych. Jednocześnie w sprawach rodzinnych bardzo często klienci decydowali się i decydują na korzystanie właśnie z usług radców prawnych, którzy najczęściej zapewniają korzystniejsze koszty obsługi.

http://www.kkeller.pl/radca-prawny-anna-gadomska-orlowska/

Odpowiedz