Jak zwiększyć szanse na rynku pracy?

Jak zwiększyć szanse na rynku pracy?

14 lutego 2017 ‐ Oskar Jaworski ‐ Kategoria: Biznes

0

Rynek pracy daje szanse, ale niesie też sporo zagrożeń. Szczególnie istotne jest poszukiwanie zatrudnienia dającego nawet minimalne szanse dalszego rozwoju. Brak rozwoju człowieka na rynku pracy oznacza niedopasowanie do kolejnych standardów branżowych. Zwiększanie szans na rynku pracy trzeba rozpoczynać od wielu czynników. Otrzymasz ich podstawową listę w artykule.

Od czego zacząć ocenę własnych szans w nowoczesnej gospodarce?

Najbardziej docenia się na współczesnym rynku pracy specjalizację. Dlaczego tak się dzieje? Osoba wyspecjalizowana jest w strekrutacja-lodzanie wykonać produkt lub usługę znacznie szybciej od laika, a jednocześnie zarobić i wzmocnić konkurencyjność. Dobrze jest wyrobić nietypowe, mistrzowskie umiejętności, chociaż w jednym zakresie. Jeżeli dobrze idzie ci nauka angielskiego zastanów się nad tłumaczeniami, np. technicznymi. Jeżeli interesuje cię internet zacznij tworzyć strony www lub sklepy online. Jeżeli nie jesteś przekonany o swoich umiejętnościach wykonuj zlecenia za darmo, podejmuj się staży, praktyk w firmach branżowych. Takie praktyki nie muszą trwać długo.

Czasami dobrze mieć kontakt z innym specjalistą, który wskaże ci, co robić, a czego unikać w konkretnej branży. Rekrutacja Łódź (http://hr-partners.pl/rekrutacja/)docenia pasjonatów i ogólną chęć pracy. Wiele osób mówi, że chce pracować, ale tak naprawdę nie ma żadnych twardych umiejętności. Pracodawca nie ma czasu, aby cię szkolić krok po kroku, ponieważ w biznesie liczy się dosłownie każda chwila. A zatem nowoczesny pracownik musi brać odpowiedzialność za swój rozwój.

Trudny rynek pracy daje szanse, nie tylko zagrożenia

Tak naprawdę można patrzeć na rynek pracy na dwóch poziomach. Albo traktujesz pracę jako zagrożenie, albo jako potencjał prawdziwego rozwoju. Jeżeli jesteś pasjonatem, odkrywasz własne talenty, umiesz robić coś konkretnie w stosunkowo niskiej cenie, a jeszcze potrafisz na tym zarobić, wtedy każdy pracownik działu rekrutacji spojrzy na ciebie przychylnie. Zwiększanie szans na rynku pracy jest czynnością długoterminową rozłożoną zdecydowanie na wiele lat.

Odpowiedz