Weryfikowanie wyników finansowych

Weryfikowanie wyników finansowych

20 stycznia 2014 ‐ Michał Król ‐ Kategoria: Biznes

0

Wszystko należy weryfikować. Zaczynając od rozmówcy w telefonie, poprzez banki, a kończąc na firmach, z którymi chcemy rozpocząć współpracę. Najlepszym określeniem danej firmy jest sprawdzenie jej wyniku finansowego. Okazuje się, że to właśnie wyniki finansowe dla firm określają rzetelność i prawdziwość dokonanych wcześniej ustaleń liczbowych.

Co pokazują wyniki finansowe?

Wynik finansowy najlepiej pokazuje jak kształtowały się przychody i rozchody na danym odcinku czasowym oraz jakie wyniki zostały osiągnięte podczas standardowych działań, a jakie w wyniku operacji nadzwyczajnych. Ustalenie wielkości wyniku finansowego nie jest trudne, robi się to na podstawie rachunku strat i zysków. Taki wynik najlepiej informuje nas o realizacji bezpośredniego celu działalności przedsiębiorstwa, to znaczy o ilości, ale też jakości produkowanych wyrobów i świadczonych usług. Przekazuje również informacje o tym, czy istnieje odpowiednie zapotrzebowanie na wyroby i usługi i przede wszystkim określa czy przedsiębiorstwo wykorzystuje racjonalnie i efektownie wszelkie znajdujące się w zasięgu firmy środki, czy też jest zupełnie odwrotnie.

Co on oznacza?

Wynik finansowy dodatni oznacza zysk. W takim przypadku wynik finansowy jest głównym źródłem finansowania rozwoju i modernizacji przedsiębiorstwa oraz staje się odzwierciedleniem efektów w sferze produkcji i w sferze obrotu. Jak widać bardzo dużo zależy od tego wyniku finansowego. Wielu przedsiębiorców chciałoby go poznać przed przystąpieniem do współpracy. Można dzięki temu określić możliwości firmy. Jest wiele czynników, które trzeba znać przed przystąpieniem do współpracy czy innych czynności związanych z firmą, ale ten wynik wydaje się być najistotniejszym. Nastawiając się na zyski, poniesienie klęski zaboli podwójnie. Należy pamiętać więc nie tylko o tym, co może przynieść nam los dobrego, ale też co złego może nas spotkać. Trzeba się przygotować na wszelkie możliwości i niedogodności. Prowadzenie własnego interesu to nie tylko liczenie zysków, ale i nastawianie się na straty. Dzięki tym wartościom możemy regulować wynik finansowy naszej firmy.

Odpowiedz